Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Kudüs - Kutsal Kabir (Kıyamet) Kilisesi Sanal Turu

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu Panoramayı beğenmediniz. Dikkate alacağız!

URL


45,516 Görüntüleme

Açıklama

Özel Derlennmiş Kutsal Kabir (KIYAMET) Kilisesi Sanal Tura buradan da ulaşabilirsiniz.

Kutsal Kabir (Kıyamet) Kilisesi, Ortodoks Kilisesi tarafından Yeniden Diriliş Kilisesi olarak adlandırılır, Kudüs'ün eski şehir duvarları içerisinde yer alan bir Hıristiyan kilisesidir. Eski şehrin Hıristiyan bölgesinden ("Muristan") birkaç adım ötededir.

Kilise'ye birçok hıristiyan "Golgotha" (Yeni Ahitte geçen, İsa'nın çarmıha gerildiği tepe) olması nedeniyle hürmet göstermektedir. Ayrıca kabirine gömüldüğü yer olduğu söylenir. En az 4. yüzyıldan beri, İsa'nın yeniden dirileceği yer olmasına inanılması nedeniyle, bu kilise hıristiyanlar için önemli bir hac noktalarından biridir.

Bugün, Kilise, Kudüs Rum Ortodoks Patrikliğinin merkezi olarak hizmet etmesinin yanında başka birçok kilise tarafından ortak kullanılmaktadır. Katolik Kilisesi, Rum Ortodoks Kilisesi, Ermeni Apostolik Ortodoks Kilisesi, Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi, İskenderiye Kıpti Kilisesi ve Habeş Ortodoks Kilisesidir.

Kudüs Projesi www.std24.net'in ve Aykut İnce'nin katkılarıyla Hazırlandı. Küdüs Projesinin Kitabına Ulaşmak ve Katkıda bulunmak için  aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

http://www.timas.com.tr/kitaplar/tarih/gorsel-tarih/kudus-kutsalligin-baskenti.aspx

Fazlasını Göster

Etiketler: kilise, church

Yorum Yazın

Yorumlar

  • Clairton Ekleme Tarihi Ben Resident Evil 4 bu yerde oldum