360TR Kimdir ?

Cansız Hayal ve www.360tr.com bir multimedya grubu olarak Türkiye'nin tüm şehirlerini, müzelerini, tarihi yerlerini internet üzerinden Virtual Reality (VR) panoramik tarzında sanki ordaymış gibi gezilebilir bir şekilde projelendiren ve yayınlayan, bu bağlamda uluslararası düzeyde uzmanlaşan bir gruptur.www.360tr.com multimedya grubu bugüne kadar, Genelkurmay Başkanlığı, Kültür Bakanlığı, UNESCO ile birlikte dünya çapında projeler gerçekleştirmiştir.

Cansız Hayal Tasarım Bilişim ve Reklam Hizmetleri, Türkiye ‘de www.360tr.com ismi ile Virtual Reality (VR) panoramik fotoğraflar yayınlayan ve Türkiye için tanıtım sitesi kuran ilk multi medya firmasındır.www.360tr.com \'un ziyaretçi profili ve ziyaretçi oranıyla tüm dünyadan Türkiye’yi Virtual Reality (VR) panoramik fotoğraflar ile seyretmek isteyen milyonlarca kişiye, aynı proje içinde modellenmiş yüzlerce Virtual Reality (VR) panorama ile Türkiye’nin müzelerini, tarihi mekânlarını, şehirlerini, kentsel alanlarını, caddelerini, camilerini, kiliselerini, gezdirmektedir. Geçekleşen ilgi çok yüksek seviyededir. Ayrıca dünyanı en büyük panorama arşivlerinden birine sahiptir.

Cansız Hayal Tasarım Bilişim ve Reklâm Hizmetleri kendi içinde kurduğu ARGE bölümü ile Virtual Reality (VR) panoramik fotoğraf sanatı ile bilişim teknolojilerini birleştirebilmeyi başarabilmiş dünyadaki ilk gruplardan biridir. Ayrıca teknik olarak, arşivlenebilen Virtual Reality (VR) panorama ürünlerde openGL desteği sunan dünyada ilk ve tek gruptur.

Cansız Hayal Tasarım Bilişim ve Reklam Hizmetleri Türkiye’de daha önce yaptığı başarılı projeleri ile özellikle uluslararası medyada / kamuoyunda geniş yankı bulmuştur. Yurt içinde ise yazılı ve görsel basında / kamuoyunda adından sıkça söz ettirmiştir. www.360tr.com hakkında, kurulduğundan bu yana yerli ve yabancı medya kuruluşlarında 6780’in üzerinde haber yapılmıştır.

Ayrıca hem geliştirdiği farklı teknolojiler, hem de gerçekleştirdiği dev projeler bakımından dünyada tanınan ve iyi bilinen bir gruptur. New York’ta, Berlin’de, Ukrayna’da çalışma ofisleri bulunmaktadır.

Ayrıca www.360tr.com üzerine üye olarak her gün artan kayıtlı sürekli ziyaretçileri vardır. Bu kullanıcıların büyük bir kısmi 360TR üye / server üzerinde az bir kısmı ise Google grup ve Facebook gibi sosyal ağlar içerisindedir.

Cansız Hayal ve www.360tr.com bir multimedya grubu bugüne kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı ve UNESCO ile birlikte dünya çapında gündem yaratan projeler gerçekleştirmiştir.

Bunlar arasında,

Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Topkapı Sarayı Kutsal Emanetler, Anıtkabir, Çanakkale Şehitliği, Dolmabahçe Sarayı, Antalya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Zeugma Müzesi, Burdur Müzesi, Mevlana Müzesi, Sarıkamış Şehitliği, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Tcg Gayret Savaş Gemisi, Hızır Reis Denizaltısı, Urfa Balıklı Göl, Mardin Müzesi, Mardin Süryani Kadim Kırklar Kilisesi, Mardin Kasımiye Medresesi, Mardin Şehidiye Medresesi, Mardin Zinciriye Medresesi, Çamlıhemşin Projesi, Karadeniz Ereğli, Odunpazarı, Bursa Yeşil Cami, Cennet & Cehennem Mağaraları, Ertüğrul Gazi Müzesi, Sultanahmet Cami, Beyazıt Camii, Süleymaniye Camii...

360TR.com medya grubu olarak bu teknoloji ile Türkiye güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmayı amaçlamaktadır. Türkiye güzelliklerini, tarihi mekanlarını ve özel etkinlikleri panoramik fotoğraf ile herkesin ekranlarına getiren 360TR.com bu konuda Türkiye'nin İlk en büyük firmalarından biridir.